Užduotys vaikams

Iš kur kilo tikrasis Squid game žaidimas?

squid game

Dar prieš porą metų, kam nors ištarus Squid game, tai nebūtų teikią jokių asociacijų. Tačiau praėjusių metų rudenį Netflix platformoje pasirodęs ir kultiniu tapęs, Pietų Korėjoje sukurtas, serealas Squid game, žaibiškai sumušė visus lyg tol žiūrimiausių serialų rodiklius. Vieni šį serialą gyrė už originalų, kūrybingą, įtempto psichologinio trilerio persmelktą siužetą, kiti peikė dėl nehumaniškų siaubo scenų, nepaisant to serialas abejingų nepaliko. O jo populiarumas vis augo. 

Bet seriale pateiktas siužetas buvo fiksija, nors ir kino kritikų ištransliuotas, kaip susijusi tradiciniu pietų korėjos žaidimu. Tiesą sakant, seriale vaizduojamas įtempto  siužeto žaidimas, turi mažai ką bendro su tikruoju tradiciniu korėjiečių žaidimų. Squid game arba Kalmaro žaidimas tai dar iš senovės korėjiečių laikų kilęs žaidimas, glaudžiai susijęs su Rytų Azijos meno rūšimi – Origami. Senovėje korėjiečiai lankstydavo popierinius lankstinius, vadinamus dagčiais, primenančius mažus kvadratėlių gabalėlius. Kiekvienas žaidėjas išsilankstydavo po kelis tokius dagčius, sustodavo vienas prieš kitą ir meistrišku būdu savo dagtį mesdamas į priešininko, turėdavo jį apversti su smūgio jėga. Apverstą dagtį, žaidėjas pasiimdavo sau, o laimėdavo tas, kuris turėdavo daugiausiai kvadratėlių. 

Daugelis paauglių šį tradicinį žaidimą žino jau ir Lietuvoje, o pamatę dagčio kvadratėlius, nelaukia pristatytos žaidimo instrukcijos, jau žino, ką daryti. 

Tad šiandien norime pakviesti Rytų Azijos kultūra besidominčius mokinius, tėvus, ar tiesiog pietų korėjos fanus išmokti pasigaminti tradicinį Pietų korėjos lankstinį – Dagtį. 

DDAKJI INSTRUKCIJA parsisiųsite čia.

 

 

    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę