Naudinga informacija

Kaip skatinti vaikus taupyti?

Jeigu pradėsite mokyti vaikus taupyti ankstyvoje vaikystėje, taip padėsite jiems ateityje. Kai jūsų vaikas gauna pinigų kaip paskatinimą ar dovaną, galite padėti jiems taupyti mažais žingsneliais.

Pradėkite nuo tikslų, norų ir siekiamybių

Kalbėkitės su vaikais apie pinigus ir kaip juos protingai leisti, kalbėkitės apie jų tikslus, kuriems vaikai nori skirti pinigus. Ko jie nori? Ko jiems reikia? Tikslai gali būtų laikini, todėl verta pagalvoti ar verta investuoti. Labai svarbu vaikams nuolatos priminti kodėl jie taupo ir kodėl verta visų pinigų neišleisti iškart.

Taupyk, dalinkis, leisk metodas

„Taupyk, dalinkis, leisk“ metodas skirtas vaikams, kai vaikai skiria savo pinigus šiems trims dalykams.

Taupyk

Kai jūsų vaikas gauna pinigų, pirmiausia dalį jie turėtų skirti taupymui. Rekomenduotina skirti 10% nuo gautų ar uždirbtų pinigų. Taupymo formų gali būti įvairių, galite naudoti paprastą stiklainį, kiaulę taupyklę arba atidaryti banko sąskaitą. Sutaupyti pinigai turi būti skirti nenumatytiems atvejams, tokiems kaip nauja dviračio padanga arba ilgai planuotiems tikslams, tokiems kaip naujas automobilis.

Dalinkis

Pasakoti vaikams apie labdarą taip pat yra labai naudinga ir svarbu. Leiskite jiems domėtis ir rinkti informaciją apie įvairias labdaras, siūlykite skirti apie 10% vaiko pinigų. Su vaikais aptarkite galimybes, paaiškinkite kaip jie gali prisidėti ir padėti kitiems. Taip pat, apsvarstykite variantą apie savanorystę, tam, kad vaikai suprastų kaip jie prisideda prie kilnių darbų. Kaip pavyzdys, labai kilnus gestas skirti pinigų žaislams ir padovanoti juos vaikų globos namams, taip pat, nepasiturinčių šeimų vaikams.

Leisk

Nedrauskite vaikams leisti jų gautų ar uždirbtų pinigų. Verčiau dažniau priminkite jiems kodėl jie taupo ir apie ką ilgai svajojo, tai padės jiems greičiau pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Pradėkite mažais žingsneliais ir rodykite pavyzdį

Vaikams naudinga matyti kaip jūs planuojate savo biudžetą, todėl leiskite jiems būti to dalimi, bet pradėkite mažais žingsneliais. Pavyzdžiui, leiskite jiems padėti jums apsipirkti. Kartu pradėkite nuo sąrašo ir laikykitės jo parduotuvėje, tai gali virsti į taupymo žaidimą. Atminkite, jog vaikai mokosi iš jūsų, todėl, kad ir kaip svarbu vaikus mokyti taupyti, dar svarbiau rodyti jiems gerą pavyzdį.

Daugiau patarimų ir priemonių, kaip ugdyti vaikų ekonominius, verslumo, komandinio darbo įgūdžius galite sužinoti Verslumo ir ekonomikos abėcėlės būrelyje: https://edulandas.lt/produktas/verslumo-ir-ekonomikos-abecele/.

Šaltinis: https://www.facebook.com/notes/miniboss-kaunas-business-school-lithuania/kaip-skatinti-vaikus-taupyti/1207939009346910/

Straipsnį parengė: Tarptautinė verslumo ugdymo mokykla MiniBoss.

    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę